Fonksiyonel Tıp her bireye özel tedavi sunuyor
Hastalıkların neden oluştuğunu belirleyen ‘Fonksiyonel Tıp’ her birey için rahatsızlığın temel nedenlerini ele alarak çözüme kavuşturuyor. Kronikleşmiş sağlık sorunlarına eğilen Fonksiyonel Tıbbın merkezinde besin ve beslenme tarzı yer alıyor.

Fonksiyonel Tıp modeli, hastaları ve hekimleri, hastalığın altında yatan nedenleri ele almak ve en uygun sağlığa, iyileşmeye kavuşmak için birlikte çalışmaya teşvik eden bireyselleştirilmiş, hasta merkezli, bilim temelli bir yaklaşımdır. Her kişinin genetik, biyokimyasal ve yaşam tarzı faktörlerinin ayrıntılı bir şekilde anlaşılmasını gerektirir ve bu bulguları kişiye özel tedavileri planlamak ve en iyi sonuçları almak için kullanır. Bu yaklaşımda, semptomlardan, şikayetlerden ziyade, kök nedenini ele alarak, hastalığın karmaşıklığını tanımlamaya yönelmişlerdir. Bir durumun birçok farklı sebebi olduğunu ve aynı şekilde bir nedenin birçok farklı soruna sebep olabileceğini görebiliriz. Sonuç olarak, Fonksiyonel Tıp tedavileri, her bir bireydeki hastalığın spesifik belirtilerini hedeflerken, sistemlerin ve tüm bedenin sürekli sağlıklı olmasını da sağlar.

Özellikle kronikleşmiş sağlık sorunlarının altında yatan beslenme, yaşam şekli, duygusal, genetik yapı birarada değerlendirilir ve tümü için kişi desteklenerek sağlığına kavuşur ve en önemlisi bu sağlığı sürdürmeyi öğrenir.

Günümüz sağlık ihtiyaçlarına yanıt veriyor
Besinler ve beslenme, Fonksiyonel Tıbbın ana konusudur ve sağlıklı bir hayatın sürdürülmesinin merkezinde yer alır. Fonksiyonel Tıp, genel tıbbın hastalık merkezli yaklaşımından daha ileriye giderek, kişi merkezli bir yaklaşımla 21. yüzyılın sağlık ihtiyaçlarına cevap verecek bir yöntem ile çalışır. Fonksiyonel Tıp’ta esas olan kişinin bütünüdür ve hekim topladığı detaylı bilgiler ile, genetik, çevresel, yaşam tarzına bağlı faktörlerin, kişinin sağlığı üzerindeki etkilerini ve o kişi için kompleks – kronik hastalıkları nasıl tetikleyebildiğini değerlendirir. Bu analizin sonunda kişi için uzun vadeli olarak sağlığın korunabileceği bir plan / hayat tarzı programı oluşturulur.

Beslenme alışkanlıklarına farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor
Beslenme alışkanlıklarındaki yanlışların, yaşam boyu süren hemen hemen bütün sorunlarda karşımıza çıktığını biliyoruz. Biyolojimizi ve dolayısıyla psikolojimizi de beslenmemizi değiştirerek, istediğimiz iyilik haline dönüştürebilir ya da hiç istemediğimiz sorunlara yol açabiliriz. Bu konudaki çalışmalar ve sonuçlar, sadece sağlıklı yaşam için değil, çok önemli hastalıkların tedavisi için de şaşırtıcı ve umut vericidir.

Lütfen detaylı bilgi için WhatsApp +90 (549) 635 03 13 hattımızdan ya da aşağıdaki iletişim formundan açıklayıcı mesajınız ile iletişime geçiniz.

Bilgi Talep Formu

    Adınız (gerekli)

    E-mail (gerekli)

    İletişim No (gerekli)

    Mesajınız